Alüminyumda Akademi Eğitim Desteği | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Alüminyumda Akademi Eğitim Desteği

Sektörün en büyük sorunlarından biri olan nitelikli eleman açığı için harekete geçen ADG Alüminyum, ‘Akademi Alüminyum’ adlı eğitim kurumlarının faaliyete geçmesi için çalışıyor 

Sektörün en önemli sorunlarından birinin nitelikli personel olduğunu gören ADG Alüminyum Kurucu Ortaklarından Endüstri Mühendisi Cengiz Yılmaz, yurtdışında edindiği tecrübelerini paylaşmak için 25 yıldır yaşadığı Almanya’dan Türkiye’ye döndü.

indergi-aluminyum

Almanya’da sektörün en önemli firmalarından birinde üst düzey yöneticilik yaptığını anlatan Cengiz Yılmaz, “Almanya’da yöneticilik yaptığım sıralarda Wolksvagen, Audi gibi firmaların yedek parçalarını Türkiye’deki alüminyum firmalarına yaptırıyordum. Ancak Türkiye’den ihraç edilen ürünlerde niteliksiz işçilikler yüzünden geri dönüşler olduğunu gördüm” ifadesini kullandı.

‘Desteğe ihtiyaç var’ 
ADG olarak sektöre katkı sağlamak istediklerini dile getiren Cengiz Yılmaz, “Almanya’da fabrikaların yakınında nitelikli eleman açığını karşılamak amacıyla eğitim kurumlan bulunuyor. Bunun bir benzerini de ‘Akademi Alüminyum’ adıyla Türkiye’de faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Bu sorunun çözümü Türkiye’de ekonomiye katkı sağlar. Bu projeyi gerçekleştirmemiz için İstanbul Ajans, KOSGEB, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi gibi devlet kuramlarının desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Alüminyum Akademi’nin oluşmasıyla sektöre; kaliteli, nitelikli, MEB sertifikalı personel kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Share
750 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.