Alanya’da İhaleyi Alan Firma Teminat Yaktı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Alanya’da İhaleyi Alan Firma Teminat Yaktı

Yeni hizmet binası ihalesini alan yapımcı firmanın teminatını yaktığını açıklayan Belediye Başkanı Yücel, “Mart’ta tekrar ihaleye çıkaracağız. Kaynaklarımızın yarısı hazır, yarısını zamanla tamamlayacağız” dedi

indergi-alanya belediye baskani
Alanya Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın yapım ihalesini alan firmanın Dolar ve Euro’nun artmasından dolayı teminatını yaktığını açıklayan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Mart’ta tekrar ihaleye çıkaracağız. Önceki ihale 20 aylıktı. Kaybettiğimiz zamanı kapatmak için bu ihaleyi 16 ayda tamamlanacak şekilde yapacağız. Kaynaklarımızın yarısı mevcut, yarısını da zamanla tamamlayacağız. Akıllı belediye yapacağız. Bina maliyetinin çoğunu projede bulunan zayıf akım ve elektronik kısmı tutuyor” dedi.

Cuma Pazarı’nda 28 yıldır devam eden davanın belediye lehine sonuçlandığını ve söz konusu alanın belediyenin tapulu malı olduğunu belirten Yücel, “Buraya 2 katlı pazar yeri yapacağız. Burada yerin altına 2—3 kat inip otopark sorununu çözeceğiz. Hem de 2 kat Pazar yerinin en üstüne sosyal alanları oluşturacağız. Şehrin ortasında Pazar mı olur diyebilir halkımız ama buraya başka bir şey yapamıyoruz. Hem imarda burası Pazar alanı olarak işlenmiş, hem de tapuda Pazar yeri şerhi konulmuş” dedi.

Share
764 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.