Akyurt Fuar Alanını Pasifik Yapacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

18 Haziran 2018

Akyurt Fuar Alanını Pasifik Yapacak

Ankara Akyurt’ta yapılacak uluslararası fuar alanı inşaatı için, Başkent’in en büyük firmaları arasında yer alan Pasifik İnşaat ile anlaşma sağlandı. 

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’a ‘bir yıl içinde bitirilecek’ sözü verilen Ankara Akyurt fuar alanı inşaatı için, Başkent’in en büyük firmaları arasında yer alan Pasifik İnşaat ile anlaşma sağlandı. 116 bin metrekare kapalı, 127 bin metrekare de açık alana sahip olması planlanan fuarın toplam maliyetinin 279 milyon TL olması hedefleniyor.  İhaleyi kazanan firma yetkilileri inşaat alanındaki ilk incelemelerini tamamladı.

FUAR ALANINDA İLK 
Fuar alanı ihalesini kazanan Pasifik İnşaat’ın basta genel müdürü olmak üzere birçok yetkilisi, Akyurt’taki inşaat alanına geçtiğimiz günlerde giderek incelemelerde bulundu. Alandaki incelemelere Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantas da eşlik etti. Başkan Ayantas, ihaleyi kazanan firma yetkililerine başarılar dileyerek bölgeyle ilgili yetkililere bilgi verdi. Resmi İşlemlerin tamamlanmasının ardından fuar alanı inşaatına başlanacağı ve fuar için yeniden proje çizileceği öğrenildi.

BİR YIL İÇİNDE BİTMESİ HEDEFLENİYOR 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir yıl içinde bitirilmesi istenen fuar merkezi projesinin 116 bin metrekare kapalı, 127 bin metrekare de acık alana sahip olması planlanıyor. Fuarın toplam maliyetinin 279 milyon TL olmasının hedefleniyor.

Share
1555 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.