Akkuyu’nun Temeli Haftaya Atılacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Akkuyu’nun Temeli Haftaya Atılacak

Ekonomiyi büyütecek önemli bir çalışmanın sonuna geldiklerini söyleyen Başbakan Yıldırım, “Haftaya Cumhurbaşkanımız ve Putin Akkuyu’nun temelini atacak” dedi

Başbakan Binali Yıldırım, Akkuyu Nükleer Santrali’nin temelinin, gelecek hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımıyla atılacağını bildirdi. Projenin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Yıldırım, Türkiye’nin 2017 yılı büyüme hızının yüzde 7 ile 7.5 seviyesinde gerçekleşeceğini belirterek, bunun bir rekor olduğunu söyledi.

Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, bir zamanlar’ birkaç milyar dolardık borsa satışı veya döviz talebi söylentileriyle bile yerle bir edilebilen Türkiye ekonomisinin, hâlâ böyle
zayıf olduğunun zannedildiğini ifade etti. Ülke ekonomisinin ölçeğinin çok büyüdüğünü anlatan Yıldırım, “Bize tuzak kuranların kafaları da yürekleri de aynı derecede çok küçük kaldı. Bunun için milletimizle el ele vererek, diğer hususlarda birlikte ekonomideki tüm saldırıların da bugüne kadar üstesinden geldik. Tuzakları bozduk, bundan sonra da bozmaya evelallah muktediriz” dedi.

MÜJDELERİ PAYLAŞACAĞIZ
Başbakan Binali Yıldırım, yatırım ortamının iyileştirilmesi ile ilgili bütün detaylara Külliye’de yapacakları toplantıyla milletle paylaşacaklarını söyledi. Yıldırım yarın da özel sektör yatırım teşvik ödüllerini vereceklerini söyledi.

Yeni tedbirlerle sanayiciyi, esnafı ve ticaret erbabını desteklemeye devam edeceklerini söyleyen Yıldırım, şöyle devam etti: “Esnafımızdan inşaat sektörüne kadar geniş bir alanda ekonominin canlanmasına katkı sağlayacak bir çalışmanın sonuna geldik. İnşallah bu müjdeleri milletimizle paylaşacağız. 2017’de yaptığımız gibi büyümeyi sürdürecek, piyasayı canlandıracak, uzun dönemli yatırımı teşvik edecek bu çalışma ile ekonomimizdeki her türlü tereddüdü tamamen ortadan kaldırmış olacağız.”

Başbakan Yıldırım, sene sonunda doğalgazın gitmediği il kalmayacağını hatırlattı.

Share
578 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.