Akıllı Şehirler Kongresi Başlıyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

16 Nisan 2018

Akıllı Şehirler Kongresi Başlıyor

Akıllı şehirler dönüşümü dünya şehirleri için bir zorunluluk halini alırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan World Cities Congress İstanbul’18 bu alanda yapılan en yeni çalışmaları gözler önüne serecek.

İstanbul’da 17-18-19 Nisan tarihlerinde dünyanın dört bir yanındaki ülke ve şehirlerden teknoloji üreten firmalar ile 100’e yakın konuşmacıyı ağırlayacak olan World Cities Congress İstanbul’18 bu yıl 10 bini aşkın sektör profesyonelini ağırlayacak.

Üç gün boyunca devam edecek oturumlarda yenilikçi şehir teknolojileri, Nesnelerin İnterneti (IoT), şehir ölçeğinde dijital dönüşüm ve ekonomi, büyük veri ve siber güvenlik gibi konular alanında en yetkin isimlerce değerlendirilecek.

Teknoloji ve ekonomi dünyasından küresel marka olmuş fikir liderlerinin de konuşmacı olarak yer alacağı World Cities Congress İstanbul’18 fuarı  17 Nisan’da saat 10.00’da açılış yapacak.

World Cities Congress İstanbul’18 bünyesinde workshoplar ve 12 panel gerçekleşecek.

World Cities Congress İstanbul’18’de neler konuşulacak?

Akıllı şehir dönüşümünün üç gün boyunca liderler ve uzmanlar tarafından masaya yatırılacak. Açılış töreninin ardından başlayacak, Netaş CEO’su C.Müjdat ALTAY’ın modere edeceği Türk Telekom CEO’su Paul DOANY ve Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven YOUNG’un sahneyi paylaşacağı “Yenilikçi Şehir Teknolojileri”, oturumunu “Akıllı Şehirlerde Ulaşım ve Araç Teknolojileri başlıklı panel takip edecek.

İkinci günün ilk oturumu olan Akıllı Şehir Stratejileri, Danimarka’nın Odense şehrinin idarecilerinden Bjarke Walmar ve akıllı şehirler uzmanı Renato de Castro’nun sunumuyla gerçekleşecek. Aynı gün Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan moderatörlüğünde düzenlenecek Mega Kentlerde Sürdürülebilir Ulaşım Stratejileri paneline 8-80 Cities Kurucusu ve Başkanı Guillermo Penalosa konuk olacak.

Şehrin Büyük Verisi ve Siber Güvenlik başlıklı panelin konuşmacıları arasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Habercilik Genel Müdürü Ensar Kılıç, IBM Genel Müdürü Defne Tozan ve Microsoft Genel Müdürü Murat Kansu yer alacak.

 

Share
394 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.