Akdeniz Ruhunun Mobilyadaki Adı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Akdeniz Ruhunun Mobilyadaki Adı

Bütün tasarımlarını “Yaşamak isteyeceğiniz mekânlar” mottosunun ışığında gerçekleştiren İspanyol tasarımcı Ramón Esteve’nin, Talenti için tasarladığı yeni outdoor mobilya koleksiyonu Casilda, açık havada geçirilecek her anı lüks ve stilin büyülü dokunuşuyla eşsiz kılıyor. Ünlü İtalyan outdoor mobilya markası Talenti’nin 2017 yazına ve daha nice yaz mevsimine damga vurması kesin olan Casilda koleksiyonunun her bir parçası, Esteve’nin imzası olan temiz, net ve uyumlu çizgileri sere serpe yansıtıyor.

indergi_Akdeniz Ruhunun Mobilyadaki Adı1İTALYAN-İSPANYOL ORTAK PROJESİ

İspanyol tasarımcının dehasını kanıtlayan olgu ise bu üçlüye kattığı Akdenizlilik kimliğiyle belirginleşiyor. Talenti’nin bir mobilya serisinden öte bir outdoor projesi olarak nitelendirdiği Casilda koleksiyonu, İtalyan kalitesiyle İspanyol dehasını kusursuz biçimde bütünleştiriyor. Bu denli etkili bir konseptin modüler yapısı ilk başta şaşırtıcı gelse de her parça kendi başına kalitenin ve şıklığın simgesi özelliğini özgürce sergileyerek tam tatmin sağlıyor.

Modüler kanepe, şezlong, masa ve sandalyeden oluşan Casilda koleksiyonunun geneline hâkim olan yumuşak çizgiler, Talenti’nin neden outdoor’un en seçkin markalarından biri olduğunu kanıtlıyor. İtalyan markanın mobilya malzemelerinin geliştirilmesine yönelik sürekli araştırmalarının ortaya çıkardığı hızlı kuruyan köpük dolgu, kanepelerdeki konfor hissini gözle görülebilir hale getiriyor.

HER AYRINTISIYLA BÜYÜLÜYOR

Üretimde kullanılan ahşap, çelik ve mermerin olağanüstü uyumu hangi açıdan bakılırsa bakılsın göz dolduruyor. Talenti, elastik kayışlarla desteklenen geniş ve konforlu koltukların döşemeleri, minderleri ile şezlong yataklarında Dolcevita ve Para Tempotest adlı kumaş türlerini kullanıyor. Her iki kumaş da açık hava yaşantısını sembolize eden hafifliği stilize etmekte büyük başarı sağlıyor.

Kanepelerin, şezlongların, masa ve sandalyelerin ayaklarında kullanılan çelik malzeme ahşapla tam bir uyum içinde bütünleşirken, koltukların kolçaklarında kullanılan mermer parçalar Esteve’nin özel dokunuşunu yansıtıyor. Koleksiyonun parçalarını hâkim olan beyaz, benekli kahverengi ve güvercin renginin armonisi ise göz kamaştırıyor.

FATİH KIRAL MOBİLYA & DEKORASYON HAKKINDA

Fatih Kıral tarafından 1980 yılında aile mesleğinin devamı olarak ve sektöre kaliteli ve köklü bir değişim getirmek amacıyla kurulan Fatih Kıral Mobilya ve Dekorasyon, ilk mağazasını Bağdat Caddesi’nde açmıştır. Bugün 10.000 metrekaresi kapalı olmak üzere 15.000 metrekarelik tesisinde üretim faaliyetlerini sürdüren marka, Türk tüketicisini dünya trendleriyle buluşturma hedefi doğrultusunda da 50’den fazla yabancı mobilya markasını Türkiye’ye getirmektedir. Versace Home, Provasi, Smania, Giorgio Collection, Arte Brotto, Dialma Brown, Natuzzi, Angelo Cappellini, Bruno Zampa, Zanaboni, Turri, Rampoldi, Varaschin, Talenti, Unopiu, Atmosphera ve Scavolini gibi ünlü İtalyan markalarını Türkiye piyasasına sunan Fatih Kıral Mobilya ve Dekorasyon, Amerikan markalarından ise Henredon, Thomasville, Schnadig ve Paul Robert ile çalışmaktadır. İstanbul, Bodrum ve Antalya başta olmak üzere toplam dokuz mağazasının yanı sıra Ankara, Gaziantep ve Tahran olmak üzere üç bayi ile hizmet veren firma, Kids by Fatih Kıral markasıyla da küçüklere ve gençlere hitap etmektedir.

Share
361 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.