Ağaoğlu Gözünü Kırım’a Dikti | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Ağaoğlu Gözünü Kırım’a Dikti

AGAOĞLU Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Kırım’da inşaat ve enerji alanındaki yatırım fırsatlarını değerlendireceklerini söyledi. Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, Rusya’dan gelen davet üzerine Kırım’da yatırım için incelemelerde bulunduklarını belirterek, “Gelen davet üzerine ekibimiz Kırım’a giderek çalışmalarda bulundu. Ekonomik Kalkınma Bakanlığı yetkilileriyle bir araya gelerek Kırım’daki yatırım fırsatlarını konuştular” dedi.   
indergi-kirim rusya
Ağaoğlu Grubu, Rusya’nın daveti üzerine Kırım’da yatırım fırsatlarını inceliyor. Ağaoğlu heyetiyle yapılan görüşmeler üzerine Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Andrey Melnikov, bakanlığın resmi sitesinde “Rusya ile Türkiye arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi kapsamımda Kırım’daki inşaat projelerinin Türk şirketler tarafından hayata geçirilmesinde her türlü yardıma hazırız” açıklamasında bulundu.
Daveti yapan Rusya Federasyonu Kırım Daimi Temsilcisi ve Kırım Başbakan Yardımcısı Georgy L. Muradov ile görüşen Ağaoğlu Şirketler Grubu İş Geliştirme Grup Başkanı Burak Kutluğ da “Başbakan Yardımcısı ve Ekonomik Kalkınma Bakanı düzeyinde yapılan görüşmelerde gelişen Türkiye ve Rusya ilişkilerine paralel olarak bölgedeki ticari gelişme ve faaliyetler ile Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Türkiye’deki tecrübe ve birikimleri ele alındı. Rusya ve Kırım özelinde özellikle inşaat, enerji ve sanayi gibi alanlarda çeşitli projeler üzerinde görüştük” dedi.
Görüşmeleri ve işbirliği fırsatlarını değerlendiren Ali Ağaoğlu, “Davet üzerine ekibimiz Kırım’a giderek çalışmalarda bulundu. Ekonomik Kalkınma Bakanlığı yetkilileri ile bir araya gelerek Kırım’daki yatırım fırsatlarını konuştular. Kırım heyeti yatırım için çok hevesli. Bizde inşaat ve enerji konularında yatırım fırsatlarını değerlendireceğiz” dedi.     
Kırım Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Ağaoğlu’na konut, ofis, AVM inşaat işleriyle enerji alanında işbirliğine hazır oldukları mesajını verdi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu da inşaat ve enerji konularında yatırım fırsatlarını değerlendireceklerini açıkladı.

Share
561 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.