9 Saatte 249 Milyonluk Satış! | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

9 Saatte 249 Milyonluk Satış!

Nef tarafından İstanbul’un merkezi lokasyonlarında yer alan ticari alanların satışı için düzenlenen açık artırmada 249 milyon liralık peşin satış yapıldı. Açık artırmada satışa çıkan alanların yüzde 94’ü 9 saatte sahiplerini buldu. 

İKİ günde 497 konutluk projenin tamamını satarak rekor kıran Nef, bu kez ticari alan satışında yeni bir rekora daha imza attı. Nef tarafından ticari alanların satışı için düzenlenen ve 1000’den fazla yatırımcının katıldığı açık artırmada sadece 9 saat içinde vergiler dahil 249 milyon liralık peşin satış yapıldı. Noter huzurunda gerçekleşen açık artırmada İstanbul’un merkezi lokasyonlarındaki 141 ticari alanın yüzde 94’ü sahiplerini buldu.

Gayrimenkul pazarlamasında yeni bir sayfa

TURYAP İcra Kurulu Üyesi Bilge Öztürk “Bu büyüklükte yapılan ilk özel sektör açık artırması olan Nef müzayedesinde sonucu organizatör olarak bizde merak ediyorduk. Günün sonunda rekor bir satış ile son dönemde yaptığımız en başarılı açık artırmaların başında yer aldı. Bu sonuç ile NEF, 2018 yılı satış trendinin açık artırma olacağını göstererek sektöre bir yenilik getirmiş oldu.”  yorumunu yaptı.

EKONOMİYE GÜVENİ bir kez daha gösterdik

NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, yapığı açıklamada, “Nef olarak her projemizi daha iyi olması için en ince detayına kadar düşünerek planlıyor ve hayata geçiriyoruz. Bu başarımızın temelini de bu anlayışımız oluşturuyor” dedi. Timur, şöyle devam etti: “İlk defa açık artırmayla satışa çıkardığımız ticari ünitelerimize olan yoğun ilgi projelerimize ve Nef markasına duyulan güvenin bir göstergesi. Ekonomimize ve sektörümüze duyulan güveni bir kez daha gösterdiğimiz için ayrıca mutluluk duyuyoruz.”

BİNİ AŞKIN YATIRIMCI KATILDI
TURYAP’ın düzenlediği ve ticari gayrimenkul danışmanlığını JLL’in üstlendiği açık artırmada; Ataköy, Bahçelievler, Levent, Topkapı, Basın Ekspres, Sancaktepe, Kağıthane, Merter ve Kemerburgaz’da yer alan Nef ticari üniteleri satışa sunuldu. 1000’in üzerinde yatırımcının katıldığı açık artırmada kıyasıya bir rekabet yaşandı. Açık artırmayı değerlendiren Nef İcra Kurulu Üyesi Selçuk Çelik, “İlk defa düzenlediğimiz açık artırmada 1000’i aşan katılımcı olması bizi çok mutlu etti. Satışa çıkan mağazaların yarısı 2 milyon TL’nin üzerinde satıldı. Peşin fiyatları 10 milyon TL’yi aşan mağaza satışları gerçekleşti” ifadelerini kullandı.

ONLINE KATILIM DA OLDU
İnternet ortamından katılan yatırımcıların da alım yaptığı ve toplu alımların yaşandığı açık artırma süreci, gayrimenkul tarihinde katılımcı sayısı ve profiliyle “gayrimenkul sektöründe yapılan ilk özel açık artırma” olarak başarıyla gerçekleşti. Saat 14.00’de başlayıp 22.30’a kadar süren açık artırmada hazır bulunan noter tarafından tüm sonuçlar tasdiklendi.

Share
350 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.