800 Çinli Firma Türkiye Bileti Aldı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

800 Çinli Firma Türkiye Bileti Aldı

ÇIN, 2016 itibarıyla Türkiye’nin dünyadaki ikinci büyük ticaret ortağı oldu. 2015 yılında 27 milyar dolar seviyesinde olan Türkiye ile Çin arasındaki dış ticaret hacmi, 2016 yılında 28 milyar dolara ulaştı. 

indergi-cin fuari
İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesinde katkı sağlayan China Homelife Fuarı ise bu yıl 1 -3 Haziran 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Fuara 800’den fazla Çinli firmanın katılacağı bildirildi. Fuara ilişkin yapılan açıklamada, “Yeşilköy’de düzenlenecek olan fuar, 3 gün süresince tekstil, hazır giyim, kumaş, dekoratif kumaş, ev tekstili, inşaat malzemeleri, ev gereçleri, elektrikli ev aletleri, mobilya, aydınlatma ürünleri, hediyelik eşya, lojistik malzemeler, mutfak ve banyo armatürleri başta olmak üzere pek çok ürünün yer alacağı katılımcı profiline ev sahipliği yapacak” denildi.

Uzakdoğu potansiyelinden faydalanmak isteyen girişimcilerin ilgisini çeken fuar 2009’dan bugüne Brezilya, Dubai, Hindistan, Meksika, Mısır, Polonya ve Ürdün’de Meorient Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen dünya çapında Homelife fuar serisinin Türkiye ayağını oluşturuyor.

YÜZLERCE HEYET GELDİ 
2016 yılında 12 bin metrekare alanda 50 binin üzerinde ürünün yer aldığı China Homelife Turkey fuarında, Anadolu’dan bin 500 VIP alım heyeti, Avrasya bölgesinden de bin 250 alım heyeti ağırlandı.

Share
889 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.