6 Tapuyu 1 TL’den Açık Artırmaya Çıkardı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

22 Haziran 2017

6 Tapuyu 1 TL’den Açık Artırmaya Çıkardı

Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com, tapuları 1 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuyor.

indergi_6 Tapuyu 1 Tl'den Açık Artırmaya ÇıkardıGayrimenkul fiyatını şeffaf ve rekabetçi bir ortamda satıcının değil alıcıların belirlediği Tapu.com, İstanbul, Kocaeli, Manisa ve Sakarya illerinde bulunan 6 tapuyu 1 TL’den açık artırmaya çıkardı. Söz konusu tapuların 1 TL’den başlayan fiyatları online açık artırma yoluyla yükselirken, teklif verme süresi 23 Haziran 2017 Cuma günü, saat 14.00’te son bulacak. Tapu.com Ramazan Bayramı’na özel kampanyasında bireysel tapulardaki tüm ilanların hizmet bedelini de 1.000 TL olarak belirledi. Tapu.com 1 TL’den başlayan online açık artırmalara gösterilen yoğun ilgi nedeniyle önümüzdeki günlerde Türkiye’nin çeşitli yerlerinde de benzer kampanyalar yapacak.

Fiyat açık artırma yoluyla belirleniyor

Gayrimenkul fiyatını satıcının değil, şeffaf ve rekabetçi bir ortamda, alıcıların teklifleriyle belirlediği Tapu.com’un portföyünde sadece Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslı şirketler tarafından yazılan ekspertiz raporu bulunan gayrimenkuller yer alıyor. Tapu.com’da yer alan bir gayrimenkule talip olanlar rekabetçi ve şeffaf bir ortamda buluşarak, online açık artırma yoluyla tekliflerini en hızlı şekilde verebiliyorlar. Satıcının razı olduğu minimum satış bedeli üzerine çıkan teklifler arasından en yüksek fiyatı veren gayrimenkulü almaya hak kazanıyor. Açık artırmaya diğer teklifleri görmek için katılmak ücretsiz. Sadece teklif verecek katılımcıların kredi kartlarından ilgili artırmanın hizmet bedeli kadar bir ön provizyon çekiliyor ve sonra sadece kazanandan bu hizmet bedeli tahsil ediliyor. Diğer teklif sahiplerinden herhangi bir bedel tahsil edilmiyor. Gayrimenkulün tutarı ise Tapu.com’a değil doğrudan satıcıya ödeniyor.

Tapu.com Hakkında

Tapu.com, Türkiye’deki ilk gayrimenkul açık artırma pazaryeri olarak deneyimli bir ekip ve güçlü yatırımcı desteği ile 2015 yılında kuruldu. Bankaların, şirketlerin ve bireylerin satmak istediği ekspertiz raporlu gayrimenkuller ile ciddi alıcıları buluşturan bir pazaryeri olan Tapu.com’da satış fiyatı, veriye ve bilgiye dayalı şeffaf bir ortamda, rekabetçi açık artırma yöntemiyle alıcılar tarafından belirleniyor. Teknoloji trendleri ve iş dünyasına yansımalarını araştıran dünyanın en prestijli teknoloji dergilerinden İngiliz WIRED dergisi tarafından yapılan değerlendirmede tapu.com sunduğu yenilikçi ve devrimci iş modeli ile Avrupa’nın en dikkat çeken 100 internet girişimi arasında yer aldı.

Share
586 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.