50. Yılında INDER | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

27 Mart 2017

50. Yılında INDER

INDER İstanbul İnşaatçılar Derneği 1967 yılında Konut Yapı müteahhitliğini meslek edinmiş sektör temsilcileri tarafından kurulmuştur. 50. yılını kutlayacak olan derneğimiz bu süre içerisinde sektör temsilcilerine çeşitli hizmetler sunmakta öncülük etmektedir.

indergi-abdullah baysalKamusal alanda, inşaat ürünlerinin bulunmaz olduğu dönemde düzenleyici rol üstlenen İNDER, piyasa koşulları doğrultusunda sektörün gereksinimlerinin sağlanması için çalışmıştır. BAĞKUR emeklilik sisteminin oluşması ile sektörün güvenilir kuruluşu olduğundan dolayı verdiği Sektör Temsilcisi belgesi ile BAĞKUR’un oluşum ve gelişiminde önemli bir görev üstlenmiştir. Son 10 yıldır girdiği yenilenme sürecinde konut yapı müteahhitliği kavramını kurumlaştırma, sektörün bilgi ve birikimini bilimsel bir yöntemle tüm sektör temsilcileri ile paylaşma konusunda paydaş tüm kuruluşlarla ortak akıl üretmiştir.

İNDER, halen ülkemizde yapı müteahhitliğinin pekişmesi, ekonomiye katma değer kazandırmak, istihdam yaratmak, rekabet gücünü arttırmak için kamu kurum ve kuruluşları ile ortak hizmet projeleri oluşturmaktadır. Sektörde kayıt dışı yapılanmalarla mücadele etmeyi ekonomiye olumlu katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Sektör üst kurulu oluşturmak, bilimsel bilgiyi esas alarak dünyadaki gelişmeleri izleyerek sektöre hizmet sunmak İNDER’in en önemli amaçları arasında yer almaktadır.

Ayrı zamanda tüm kuruluşlarla, özellikle malzeme üreticilere ve uygulayıcılar ile işbirliği yapıp mesleki eğitimli personel yetiştirmek, inşaatçılığın toplumun yararı için yüceltilmesi, yapı teknolojilerini ve mühendislik hizmetlerini geliştirip insanlarımıza yararlı konut ve iş yeri üretimine öncülük etmek de İNDER’in hedefleri adasında yer alıyor.

Çevre değerlerine önem vererek yeşilin, havanın suyun ve toprağın yağmalanmasına karşı çıkmak,tarihsel değerlere sahip çıkmak onları korumak, kollamak, inşaatçılığı kendine meslek edinmiş olanların çalışma koşullarını düzenlemek, inşaat yapımcılığını ülkemiz ve insanlarımız için en üst düzeye çıkarmak insanımız ve ülkemiz için tarihi kültürel bina ve eserlerimizi restorasyon etmek, onarmak veya yeniden inşa etmek de amaçlarımız içinde yer alıyor. En önemlisi tüm bunları gerçekleştirirken sürdürülebilir olmak, sektörün kurumsallaşması ve etkinliğini geliştirmek için 10 yıldır İNDERgi’yi büyüterek yayımlıyoruz.

Aydınlık bir gelecek için…

Abdullah Baysal

İNDER Genel Sekreteri

Share
508 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.