5 Günde 750 Konut Satışı, 605 Milyon Gelir | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

5 Günde 750 Konut Satışı, 605 Milyon Gelir

Emlak Konut GYO’nun ‘Güçlü Türkiye için Birlik Vakti’ kampanyasına vatandaştan yoğun ilgi geldi. Sadece 5 günde 750 konutun satıldığı kampanyada, üç projenin kotası tükendi.
EMLAK Konut GYO’nun 30 projesinde başlattığı ‘Güçlü Türkiye için Birlik Vakti kampanyasında ilk haftanın bilançosu ortaya çıktı. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği kampanyada yoğun satış gerçekleştirildi. 1 Şubat’ta başlatılan ve mart ayı sonuna kadar 15 bin konut için sürecek kampanya kapsamında ilk 5 günde 750 konut satıldı.

indergi-konut satisi-emlak konut kampanya

605 MİLYON LİRA GELİR
Kampanya kapsamındaki 3 projenin kotası ise tükendi. Vadenin 240 aya kadar çıkarıldığı kampanyada elde edilen gelir de 5 günde 605 milyon TL oldu. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, kampanyanın açıklandığı toplantıda 2.5 milyar TL ciro hedeflediklerini söylemişti. Peşinatın yüzde 5 olduğu kampanyada tüketiciye 60 aya ‘0’, 120 aya 0,45,240 aya ise 0.79 vade farkı imkanı sunuluyor. Emlak Konut’un yanı sıra GYODER ile KONUTDER üyeleri de projelerinde 240 ay vadenin yanında çeşitli faiz oranları ve peşinatlarla ‘Güçlü Türkiye için Birlik Vakti’ kampanyasını destekliyor.

CİRO 2 KATINA ÇIKTI
2016 Şubat ayında 256 milyon TL ciro elde eden Emlak Konut, bu rakamı ilk 5 günde 2’ye katladı
Kampanyada sadece İstanbul’daki markalı konut projeleri değil, Anadolu’da yer alan projeler de talep gördü. Satılan konutların yüzde 30’u Anadolu’daki illerde yapıldı. Emlak Konut GYO, 2 ay sürecek kampanyadan toplam 2.5 milyar TL ciro bekliyor.
31 Mart’a kadar sürecek kampanya boyunca firmalar konut fiyatlarına zam yapmadan devam edecek. Markalı konut geliştiricileri de kampanyanın, konut alımını erteleyen vatandaşlar için önemli bir fırsat sunduğunu dile getiriyor. Kampanyadan dolayı şu anda konut fiyatlarının yüzde 20-25 oranında avantajlı satıldığını belirten sektör temsilcileri, nisan ayından itibaren maliyet artışlarının fiyatlara yansıtılacağını belirtiyor.

Share
570 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.