410 Konut İcradan Satılacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

15 Mayıs 2019

410 Konut İcradan Satılacak

İstanbul’un 39 ilçesinde farklı özelliklere sahip birçok konut 30 bin TL’den başlayan ve milyon TL’lere varan fiyatlarla satışa çıkmak için gün sayıyor. İcradan satılmayı bekleyen İstanbul’da 410 konut var.


Özellikle İstanbul’da borçları nedeniyle icralık olan vatandaş sayısı artınca gayrimenkuller de icradan satılığa çıktı. Bir internet sitesinde yer alan şartnamelere göre İstanbul’un 39 ilçesinde farklı özelliklere sahip birçok konut 30 bin TL’den başlayan ve milyon TL’lere varan fiyatlarla satışa çıkmak için gün sayıyor. İcradan satılmayı bekleyen İstanbul’da 410 konut var.

Esenyurt’la Beşiktaş farkı
Aynı özelliklere sahip dairelerin fiyatları ilçelere göre de değişiyor. Örneğin Esenyurt’ta 2+1 daire 67 bin 500 TL’den açık arttırma ile satışa çıkarken, Kağıthane’de bu rakam 75 bin liraya, Bayrampaşa’da 90 bin lira, Esenlerde 70 bin lira, Beylikdüzü’nde ise 55 bin liraya satışa çıkacak. Mecidiyeköy, Beşiktaş, Üsküdar, Sarıyer ve Beykoz’da gibi daireler milyon liralara alıcı bekleyecek.

ŞAHLIK DAİRE
Borçlu sayısı arttı, icradan satılacak evler çoğaldı. İstanbul’da 410 konut önümüzdeki günlerde açık artırmayla satışa çıkacak. Aynı özelliklere sahip daireler farklı semtlerde başka fiyatlara satışa çıkacakken, Beykoz, Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar gibi ilçelerde dairelerin fiyatlarının açılışı milyon liralardan başlayacak

Kaynak: İstanbul gazetesi

Share
3 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.