30 bin ton doğaltaş sergilenecek  | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

25 Mart 2019

30 bin ton doğaltaş sergilenecek 

Bu hafta 25.’si gerçekleştirilecek olan Marble İzmir Fuarı’nın geri sayımı sürerken, her gün 120 ile 150 blok fuar İzmir’e gelmeye devam ediyor.

Türkiye’nin birçok bölgesi başta olmak üzere İran’dan da gelecek bin 500 bloğun ağırlığının 30 bin tona ulaşması bekleniyor. Fuarın açılacağı gün olan 27 Mart’a kadar sürecek operasyonla birlikte bin 300’e yakın TIR İzmir’e blok getirecek.

İZFAŞ tarafından 27-30 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek 25. Marble Fuarı’nda bir yandan blokların taşınması yapılırken, hollerde de stant çalışmaları devam ediyor. Fuarda son teknoloji iş, mermer makineleri ile makine sarf malzemeleri de tanıtılacak. Türkiye’de tespit edilen 650 farklı renk ve dokudaki doğal taşların örnekleri Marble’da yerini alacak.

Uluslararası piyasada en tanınmış doğaltaş çeşitlerinden olan süpren, Elazığ vişne, Akşehir siyah, Manyas beyaz, Bilecik bej, Kaplan postu, Denizli traverten, Ege bordo, Milas leylak, Gemlik diyabaz ve Afyon şekeri gibi çeşitler sergilenecek. 25. Marble’ı heyecanla beklediklerini belirten Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, “Türk doğaltaş sektörü Türkiye’ye yıllık 2 milyar dolar döviz kazandırıyor” dedi

Kaynak:DÜNYA

Share
350 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.