3 Milyarlık Satışı 12 Günde Yaptılar | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

29 Mayıs 2018

3 Milyarlık Satışı 12 Günde Yaptılar

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, “Konut kampanyası için 3 milyar liralık hedef koymuştuk, şu anda umduğumuzdan çok daha iyi gidiyor, firmalardan aldığımız bilgiye göre konutların üçte birinden toplam 3 milyara yakın gelir elde edilmiş” dedi.

GAYRİMENKUL sektörünün önde gelen firmalarının başlattığı konut kampanyasında 12 gün geride kaldı. Talebin oldukça iyi olduğunu belirten KONUTDER Başkanı Altan Elmas, “Kampanya için 3 milyar liralık bir hedef koymuştuk, şu anda kampanya umduğumuzdan çok daha iyi gidiyor, firmalardan aldığımız bilgiye göre konutların üçte birinde 3 milyar liraya yakın gelir elde edilmiş” dedi. 41 firmanın katılımıyla başlatılan kampanyada, ev almak isteyenler yüzde 5 peşinatla 120 ay vadeli kredisini 0.98 faiz oranıyla ödeyebiliyor. Peşin ve banka kredili ödemelerde kampanya kapsamında yüzde 20 indirim alınabiliyor.

YATIRIMCI HAREKETE GEÇTİ
Ev satışlardan son derece memnun olduklarını kaydeden Altan Elmas, “Halkımız kampanyayı algıladı. Yüzde 20 indirim, yüzde 5 peşinat, kredi faiz oranı da 0.98 oldu, tapu harcında ve KDV’deki indirimle beraber hepsi paket haline geldi. Bizi en çok memnun eden şey, yatırımcı kitle harekete geçti. Uzun zamandır faizler yükse olduğu için yatırımcılar sektörden geri çekilmişti. Daha çok oturmak için konut alınıyordu. Şu anda hem oturmak hem de ileriye dönük yatırım yapmak isteyenler harekete geçti” değerlendirmesini yaptı.

UMDUĞUMUZDAN DAHA İYİ
Elmas, şöyle konuştu: “Kampanya için 3 milyar liralık bir hedef koymuştuk, 9 milyar liraya kadar da potansiyelimizin olduğunu söylemiştik. Şu anda kampanya umduğumuzdan çok daha iyi gidiyor, firmalardan aldığımız bilgiye göre konutların üçte birinde 3 milyar liraya yakın gelir elde edilmiş. Son derece mutluyuz.”

ANADOLU’DAN da İstanbul’a talep aldıklarını aktaran Elmas, şöyle devam etti: “Anadolu’daki projelerde satışlar daha hızlı oldu. Antalya, Denizli, Bursa, Kayseri, Ankara ve İzmir’de projeler yürüten firmalarımızdan olumlu geri dönüşler alıyoruz.”

Kaynak: AKŞAM

Share
362 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.