3. İstanbul’un Dükkanları 21 Ekim’de Satışta | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

12 Ekim 2018

3. İstanbul’un Dükkanları 21 Ekim’de Satışta

3. İstanbul projesinin 21 Ekim’de açık artırmayla satışa sunulacak olan 55 ticari A ünitesinde fiyatlar, 547 bin liradan başlıyor 2 milyon liraya kadar çıkıyor

AL Zamil, Seha Yapı, Adese ve Fuzul Yapı ortaklığıyla kurulan Asaf İş Ortaklığının İstanbul Başakşehir’de inşa ettiği 3. İstanbul Başakşehir’deki ticari üniteler, 21 Ekim’de ihaleyle satılacak. 3. İstanbul Başakşehir Yönetim Kurulu Üyesi ve Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık, 55 ticari üniteyi açık artırmaya çıkaracaklarını belirterek konut metrekare fiyatlarının 5 bin lira bandında olduğu projede ticari üniteleri metrekaresi 5 bin 200 liradan satışa çıkacaklarını açıkladı. Konut fiyatına satılan ticari ünitelerin 6 ay sonra teslim edileceğini kaydeden Saylık, teslimden sonra yapılacak taksit ödemelerinin ise bin 660 liradan başlayacağını söyledi.

60 Ay Sıfır Faiz Kampanyası
YÜZDE 3 peşinat ve yüzde 10 KDV avantajının ihalede geçerli olacağına dikkat çeken Saylık, “Ticari ünitelerin fiyatları KDV hariç 574 bin liradan başlıyor, 2 milyon liraya kadar çıkıyor. Konut fiyatları ise 557 bin lira ile 1 milyon 470 bin lira aralığında. 2019 sonunda teslim etmeyi planladığımız projede 60 ay 0 faiz kampanyası düzenliyoruz ” dedi.

Botanikpark ay sonuna hazır
Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 3. İstanbul Başakşehir’in hemen karşısında Türkiye’nin en büyük kent meydanlarından birinin bulunacağını belirterek “Botanikpark, Ekim sonunda açılıyor. 3. İstanbul hemen önünde 14 şeritli yol yapıldı. 3. İstanbul projemizin hemen üstünde Türkiye’nin en büyük üniversitesi açılacak” dedi.

3. İstanbul Başakşehir Yönetim Kurulu Üyesi ve Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, 3. İstanbul Başakşehir’de yabancıya satış konusunda güçlü olduklarını söyledi. Vatandaşlık için alınması gereken konut tutarı sınırının 250 bin dolara indirilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Akbal,
“Vatandaşlık 3 yıl satmamak üzere tapu sahipliği üzerinden veriliyor. Markalı konut sektöründe ise tapu genellikle teslimde veriliyor. Bu sebeple biz vatandaşlık hakkının satış vaadi sözleşmesi ile mümkün hale getirilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak:TAKVİM

Share
308 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.