3 Bin Konut Kampanyayla Satıldı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

21 Eylül 2018

3 Bin Konut Kampanyayla Satıldı

Çevre Bakanı Murat Kurum, “Kampanyamızda şu ana kadar ki konut satış rakamları 3 binin üzerine çıktı” dedi.

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, daha güçlü bir ekonomi için başlatılan, Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyası kapsamında, bugüne kadar 3 binin üzerinde konut satışının gerçekleştiğini bildirdi. Bakan Kurum, gayrimenkul alanında 29 Ağustos’ta hayata geçirilen kampanyadaki son durum hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Kampanyaya günden güne katılımın arttığını belirten Kurum, bu konudaki verilerin tam olarak alınmadığını ancak her yerden katılımın gerçekleştiğini ifade etti.

31 EKİM SON GÜN
Kampanyanın devam ettiğini aktaran Bakan Murat Kurum, “Yabancıların mülk edinme değerlerinin düşmesiyle satışı artıracak, zaten kampanya da devam ediyor. Hepsi bir araya geldiğinde yıl sonuna kadar ciddi satışlar olacak” diye konuştu. Emlak sektörünün halka kazanç sağlayacak yatırım fırsatlarını içeren kampanya 31 Ekim’e kadar sürecek.

120 AY VADE, % 0.98 FAİZ
KAMPANYADA, yüzde 10 indirim, 120 aya varan vade ve yüzde 0.98’lik oranla konut sahibi olunabiliyor. Kampanyada, Emlak Konut GYO, İlbank, KİPTAŞ, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Türkiye Müteahhitler Birliği, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu üyeleri de var.

Share
384 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.