24 İlde Arsa Satacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

03 Ekim 2018

24 İlde Arsa Satacak

TOKİ 24 İlde 111 adet arsayı satışa sundu. Arsaların vadeli satış bedelleri 1 milyar lira olarak açıklandı. Müzayede 16 Ekim’de yapılacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ağrı, Amasya, Ankara, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Mardin,Muğla, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Yozgat illerinde toplam 1.668.141 metrekare büyüklüğünde 111 adet arsayı satışa sundu.
Vadeli satış bedeli yaklaşık bir milyar lira olan arsalar vadeli olarak Açık Artırma’ yöntemi ile satılacak. Peşin ödeme yapmak isteyen alıcılara vadeli satış bedeli üzerinden yüzde 12,5 indirim uygulanacak.

Arsaların nitelikleri şöyle; konut, gelişme konut, ticaret, küçük sanayi sitesi, sanayi, merkezi iş, özel eğitim, özel sağlık tesis,özel ortaokul, rehabilitasyon merkezi, konut dışı kentsel çalışma,turizm+akaryakıt, akaryakıt ve bakım istasyonu vetoplu iş yeri- toptancılar sitesi niteliğindeimarlı ve imarsız arsalar.
Müzayede 16 Ekim Salı günü saat 13.30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten www.emlakyonetim.com.tr adresinden canlı yayın yapılacak.

Satışa sunulan arsalardan bazılarının özellikleri:
İSTANBUL
Başakşehir Kayabaşı’nda özel sağlık tesis, ikitelli’de konut dışı kentsel çalışma, Büyükçekmece’de konut niteliğinde imarlı arsalar.

ANKARA
Etimesgut Yapracık’ta konut, Mamak’ta ticaret, akaryakıt istasyonu, Yenimahalle Yakacık’ta küçük sanayi sitesi, Yuva’da konut niteliğinde imarlı arsalar.

İZMİR
Narlıdere’de konut + ticaret + özel eğitim + parkniteliğinde imarlı arsa.

KOCAELİ
Gölcük’te konut dışı kentsel çalışma, Gebze’de akaryakıt alanı niteliğinde imarlı arsalar.

ELAZIĞ
Merkezde konut, ticaret ve özel eğitim niteliğinde imarlı arsalar,

ESKİŞEHİR
Odunpazarı’nda konut ve merkezi iş niteliğinde imarlı arsalar

KARAMAN
Merkez’de özel sağlık, özel ortaokul eğitim, ticaret ve ticaret+konut niteliğinde imarlı arsalar

TEKİRDAĞ
Süleymanpaşa’da sanayi alanı Çorlu’da akaryakıt alanı niteliğinde imarlı ve plansız arsalar.

Satışa ilişkin detaylı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.Vadeli satış bedeli yaklaşık bir milyar lira olan arsalar vadeli olarak ‘Açık Artırma’ yöntemi ile satılacak

Share
380 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.