2018 Yılında 3 Bin Konut Üretecek | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

2018 Yılında 3 Bin Konut Üretecek

KİPTAŞ 2018 yılında 3 bin sosyal konut üretmeyi hedefliyor. 

KİPTAŞ, İstanbul Anadolu Yakası Pendik’te 130 milyon TL yatırım bedeline sahip “Yeşilce Aydos” projesini hayata geçiriyor. Satışa çıkarılan Yeşilce Aydos’ta 2+1 daireler lansman dönemine özel 284 bin 280 TL’den başlıyor.

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, projede kâr amacı gütmediklerini, fiyatların makul seviyelerde olduğunu söyledi. Sosyal konut projelerine önem verdiklerini ifade eden Yıldırım, 2018 yılında 3 bin sosyal konut projesi hedeflediklerini açıkladı.

İstanbul’da yıkılıp yenilenmesi gereken 800 bin konutun olduğunu dile getiren İsmet Yıldırım, KİPTAŞ olarak Fikirtepe’de yaptıkları projeler hakkında bilgi verdi. İsmet Yıldırım, “Projeleri hızlandırmak, devamını sağlamak ve vatandaşın mağdur olmaması için bölgede girdiğimiz projeler var. Rantsal dönüşüme karşıyız. Vatandaşın evini depreme dayanıklı hale getirmek ve orada oturmasını sağlamak istiyoruz. Fikirtepe’de de gördüğümüz üzere 5 emsal verilmesi bir çözüm değildir.” açıklamasını yaptı.

PROJEMİZİ KÂR AMACI GÜTMEDEN GELİŞTİRDİK

Vatandaşların yararına proje geliştirdiklerini belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım; “Biz KİPTAŞ olarak bugüne kadar inşa ettiğimiz 75 bin konutla, kaliteli yaşamı İstanbul’un dört bir yanma yayma gayreti içinde olduk. Hayata geçirdiğimiz her projede amacımız insanlara kaliteli yaşam sunarken aynı zamanda mahalle kültürünü de yaşatmayı arzuladık. Yeşilce Aydos projemizi geliştirirken her şeyden önce modem mimarisiyle
bölgeye değer kazandıran ve çevresindeki doğayla da bütünleşen bir proje olmasını hedefledik.” dedi.

284  BİN  TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLAR
Projede, geniş balkonlu 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri bulunuyor. Yeşilce Aydos’ta 2+1 daireler lansman dönemine özel 284 bin 280 TL’den, 3+1 daireler ise 449 bin TL’den başlıyor. Büyüklükleri 83 metrekare ile 130 metrekare arasında değişen projede toplam 331 daire yer alıyor. KİPTAŞ imkânlarıyla 36 ay vade farksız ödeme seçeneği sunulan projede ayrıca yüzde 10 peşinat ile 120 aya kadar da anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi imkânı da sunuluyor.

 

Share
360 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.