2 Milyon Yatırımla Paylaşımlı Ofis Kurdu | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

17 Mayıs 2018

2 Milyon Yatırımla Paylaşımlı Ofis Kurdu

Levent Loft’un giriş katını 2 milyon TL’lik yatırımla ‘paylaşımlı ofis’ haline getiren Akfen, bu konsepti diğer projelere de uygulayacak. 

AKFEN Holding, İstanbul’da daha önce inşa ettiği Levent Loft projesinin giriş katındaki 500 metrekarelik alanda 2 milyon liralık yatırımla son yıllarda dünyada gayrimenkulün önemli bir alam olarak öne çıkan paylaşımlı ofislerin (co-working space) farklı bir modelini hayata geçirdi. Klasik toplantı odaları ile çalışma alanlarının yanı sıra kahve dükkanı ve restoranı tek çatı altına buluşturan ‘Loft Station’ adını verdikleri konseptin ilgi gördüğünü anlatan Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp, elde ettikleri tecrübeyi diğer Loft projelerine de taşıyacaklarını söyledi.

1.7 MİLYON KİŞİ KULLANIYOR 
Dünyada 1.7 milyon kişinin kullandığı ve son yıllarda önemli bir gayrimenkul trendi olarak öne çıkan paylaşımlı ofislerin sayısı her yıl çift haneli olarak artarken, Türkiye’de bazı yatırımcılar da gelişen talepler doğrultusunda bu alanları farklılaştırma yoluna gidiyorlar.

İçinde bir restoran ve kahve zinciri var 
PELİN Akın Özalp, paylaşımlı ofislerin tam ortasında Loft Mutfak adını verdikleri bir restoran ve kahve zinciri Cup of Joy’un bir şubesini hayata geçirdiklerini anlatarak, “Diğer ofis uygulamalarında ikramlar kahve, sandviç ve kurabiyeden öteye geçmiyor. Biz de gelen talep üzerine misafirlerimize Türkiye’de hızla etki alanını genişleten sağlıklı yemek kültürünü destekleyecek şekilde organik, mevsim sebze ve meyvelerinden oluşan ev yemeklerini sunuyoruz” diye konuştu.

Share
424 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.