100 Günlük Eyleme İnşaatçı Yorumu | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

06 Ağustos 2018

100 Günlük Eyleme İnşaatçı Yorumu

400 projeden oluşan Cumhurbaşkanlığı 100 günlük eylem planında özellikle inşaat, gayrimenkul ve ulaştırma ağırlıklı projelere yer verilmesi inşaat sektörünün önde gelen isimleri tarafından umutla karşılandı. Sektör profesyonelleri ülke ekonomisinin bu kararlarla atağa kalkacağına inanıyor… İşte o görüşler:

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 400 projeden oluşan, “Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı”nı açıkladı. Programda beklendiği şekilde inşaat ve gayrimenkul sektörü, ağırlıklı konulardan biri oldu. Bugüne kadar olduğu gibi, bu programda da Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan sektörümüze hak ettiği önem verilerek son derece değerli projeler açıklandı. Konut, arsa ve gayrimenkul ağırlıklı çalışacak şekilde Emlak Bankası’nın tekrar faaliyete geçirilecek olmasını, sektörün çatı kuruluşu GYODER olarak son derece isabetli bir karar olarak değerlendiriyoruz. Küresel konjonktürle beraber değerlendirildiğinde, daha önce de dışsal şoklara karşı dirençli olduğunu kanıtlamış olan Türkiye ekonomisinin, bu kararlar ve projelerle atağa kalkacağından ve eskisinden çok daha güçlü bir konuma yükseleceğinden hiç şüphe duymuyoruz.

TMB Başkanı Mithat Yenigün

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın açıkladığı 400 projeden oluşan, “Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı sektörümüz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır. Türkiye Müteahhitler Birliği olarak seçimlerin hemen ardından gündemin halkımızın refah artışı ve mutluluğu için ekonomiye ve sürdürülebilir büyümeye yönelmiş olması son derece önemlidir.

Yeni dönemde ekonominin tek elde toplanmasını doğru buluyor, açıklanan projelerin, özellikle uzun yıllardır hayata geçirilmesi beklenen ekonomik önlemlerin, hızla yürürlüğe girecek olması inancını taşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı tarafından inşaat sektörüne ilişkin açıklanan proje ve icraatların ise, sektörümüzün içinden geçtiği durgunluk sürecinden çıkışını hızlandırarak ekonomimiz için ivme yaratmasını temenni ediyoruz. Sırada Türkiye ekonomisini orta ve uzun vadede atağa kaldıracak yapısal reformların olduğu inancımızı da bu vesileyle tekrar ifade ediyoruz.

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan

“Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı” Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. İnşaat malzemesi sanayisinin çatı kuruluşu Türkiye İMSAD olarak, seçimlerden kısa bir süre sonra gündemin ekonomiye ve Türkiye’yi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak projelere dönmesinden memnuniyet duyuyoruz. Hızla uygulamaya geçecek olan bu kararların sektörümüze güçlü bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Türkiye inşaat malzemesi sanayicileri olarak, faaliyetlerimizi, sektörün büyümesini ve gelişimini sağlamakla birlikte, güçlü bir ekonomi ve daha güçlü bir Türkiye’ye katkıda bulunmak amacıyla kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Kararların Türkiye ekonomisine istikrar getireceğine ve halkımızın refahına katkı sağlayacağına inanıyor, hayırlı olmasını diliyoruz.

Share
314 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.