HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

1.7 Milyarlık Fon Kullandırdı - İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

1.7 Milyarlık Fon Kullandırdı

15 Temmuz 2019 - 15:11


EmlakBank’ın bu yılın ilk yarısında aktif büyüklüğünün 4.6 milyar TL’ye, kullandırdığı fon miktarının ise 1.7 milyar TL’ye ulaştığı bildirildi.

EmlakBank Genel Müdürü Deniz Aksu, “Katılım bankacılığının en genç üyesi olmakla birlikte, 30 Haziran 2019 itibarıyla aktiflerimizin toplamı 4.6 milyar TL’ye, kullandırılan fon toplamı 1.7 milyar TL’ye, katılım fonu büyüklüğü ise 2 milyar TL’ye ulaştı. 1926’ya dayanan kökleriyle asli misyonuna sadık kalarak emlak sektörüne finansal çözümler üreten bankamız, bu sektörün hızla ilerlemesi için lokomotif görevi üstlenmeyi hedefliyor. Yerel üretimi desteklerken aynı zamanda sürdürülebilir büyümeye hizmet eden EmlakBank, toplumun sosyoekonomik yapısına katkı sağlayacak projelerle faaliyetlerini sürdürüyor.”

Banka olarak bu yıl Türkiye genelinde 15 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Aksu, katılım bankalarının pazar payının yüzde 15’e ulaşması hedefinde aktif rol alacaklarını söyledi.

Aksu, “Katılım Bankacılığı prensipleri çerçevesinde üretime ve sanayiye ortak olarak katkı sağlayabileceğimiz alternatif finansman yöntemleri geliştirmek öncelikli hedeflerimiz arasında. Bu sayede ülkemizin kalkınması için önemli bir unsur olan üretim ve istihdama da somut şekilde destek olmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte kentsel dönüşüm, enerji verimliliği, çevre duyarlılığı, yapısal kalkınma ve sosyal konut projeleri üzerine çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DÜNYA

    Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

    © 2014 İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi Tüm Hakları Saklıdır.